30 września 2016

O szkole

Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy AK II Rejonu „Celków” w Markach usytuowana jest przy ulicy Szkolnej w Markach. Jest to nowoczesny obiekt szkolny o powierzchni całkowitej 7 550m2 zaprojektowany w sposób umożliwiający dogodną i funkcjonalną aranżację powierzchni. Składa się z 3 kondygnacji nadziemnych. Projekt charakteryzują nowoczesne i energooszczędne rozwiązania technologiczne.
Szkoła mieści pomieszczenia służące programowi dydaktycznemu dla uczniów szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi, a także funkcje dodatkowe obsługujące całe założenie, tj.sala sportowa, zespół żywienia oraz zespół biblioteczny. Funkcje te są dostępne bezpośrednio z budynku szkoły, a zespół żywienia ma dostęp również bezpośrednio z zewnątrz.
Budynek został zaprojektowany jako w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Udogodnienia